Jedną z godnych zainteresowania propozycji turystycznych jakie proponuje województwo świętokrzyskie stanowi ośrodek wypoczynkowy w Sielpi. Zlokalizowane na Wzgórzu Koneckim w sąsiedztwie Zalewu Czarnej Koneckiej i lasu z sosnowym nasadzeniem letniskowe zapewniają bardzo urokliwe walory przyrodnicze. Roztaczające się wokół Sielpi aromaty olejków sosnowych tworzą specyficzny mikroklimat, który sprzyja prawidłowej pracy płuc i oskrzeli.
Turyści odwiedzający Sielpię, którzy cenią czynną formę urlopu mogą bez problemu zorganizować sobie wiele wycieczek do najbardziej ciekawych rejonów województwa świętokrzyskiego. Do interesujących miejsc, które obowiązkowo warto zwiedzić należy między innymi, Park Jurajski w Bałtowie, Klasztor na świętym Krzyżu a także Jaskinia Raj koło Chęcin. Na turystów odpoczywających w Sielpi czekają również bardzo dobrze oznakowane trasy rowerowe, wiodące po tajemniczych zakątkach leśnych Wzgórza Koneckiego.Wypoczynek w ośrodku znajdującym się w Sielpi to doskonała propozycja dedykowana zarówno dla rodzin z najmłodszymi dziećmi jak i osób starszych. Nie licząc możliwości wypoczynku na piaszczystej plaży i kąpieli w zalewie mogą liczyć na dużo ciekawych atrakcji, które uprzyjemnią im pobyt nie tylko podczas słonecznych, ale nawet chłodniejszych dni.
Idealną ofertę dla turystów preferujących komfortowy wypoczynek z dala od hałasu codziennego życia bez wątpienia stanowić mogą domki letniskowe znajdujące się tuż przy Zalewie Czarnej Koneckiej. Dzięki dobremu wyposażeniu zapewniają bardzo dobre warunki bytowe, co w dużej mierze wpływa na jakość wypoczynku. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie turystów w okresie letnich wakacji, już warto zarezerwować sobie na wyłączność jeden z nich i mieć gwarancję super bazy noclegowej podczas nadchodzącego urlopu.


Sporo informacji odszukasz na tej stronie:: Sielpia noclegi tanie a świetna miejscowość